דצמ' 2021

מידעון התאחדות האטרקציות בישראל

מידעון התאחדות האטרקציות בישראל

vibes

גיליון 12/21 – חברי התאחדות האטרקציות

עדכון 12/21 – חברי התאחדות האטרקציות

דבר היו”ר

חברות וחברים יקרים,

אנחנו עומדים לקראת סוף שנת 2021 ופנינו לקראת שנת 2022.

כולנו מנסים ללמוד כיצד להתנהל בעולם של חוסר ודאות.

התאחדות האטרקציות פעלה השנה בכל המישורים (הפוליטי והתקשורתי) על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בעסקים שלנו.

לצערי, חלק מעסקי האטרקציות נתקלו בקשיים רבים, במיוחד האטרקציות אשר קהל היעד שלהם הוא הגיל הרך ו/או אטרקציות שעיקר הפעילות שלהן הוא IN-DOOR.

לחילופין, חלק מהאטרקציות חוו גדילה משמעותית בפעילות במיוחד מתיירות הפנים, מאחר ורוב הזמן השמיים היו סגורים.

כולי תקווה שמשבר האומיקרון החדש יגמר במהירה ולא ישפיע על עסקי האטרקציות. יחד עם זאת, אנו פועלים בימים האחרונים להשתלב כחלק ממתווה הפיצויים לענף התיירות וכל אטרקציה שנפגעה משמעותית מסגירת השמיים לתיירות חוץ ו/או רואה את עצמה נפגעת כתוצאה מההגבלות מוזמנת לפנות אל רכז ההתאחדות – דניאל ליפקין, על מנת שנוכל להציג את הפגיעה בפני מקבלי ההחלטות המתאימים לצורך גיבוש מתווה מתאים.

 

שנת 2021 הייתה שנה חשובה להתאחדות. בשנה זו הצטרפו לעמותה עשרות אטרקציות חדשות, ההתאחדות מיצבה את עצמה כגוף המייצג את כלל עסקי האטרקציות בישראל למול משרדי הממשלה, הכנסת והתקשורת, אנו מובילים מהלכים רוחביים לרבות בתחום עבודה מועדפת, והכרה באטרקציות כמפעל מאושר לצורך קבלת מימון בהתאם לחוק עידוד השקעות הון.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לחברי ההנהלה: שרה רם-שליין, אלון פרידמן, אלי יהב וזהר קוז’יקרו אשר משקיעים מזמנם ומרצם בהתנדבות מלאה, לרכז ההתאחדות דניאל ליפקין אשר בתוך זמן קצר נכנס לעולם המרתק של עסקי האטרקציות ומתחלל את הפעילות מול כל הגורמים בהצלחה, לחברת הלובינג והאסטרטגיה שלנו “ריפבליק יועצים” בראשות מבשרת נבו ולירון הרשקוביץ אשר נרתמים לכל אתגר ומשימה ומסייעים בפעילות החשובה מול גורמי הממשל וליוספה לבריק, אשת יחסי הציבור שלנו אשר זמינה בכל שעות היום ומסייעת להעברת ודיוק המסרים לתקשורת.

לסיום, ברצוני לאחל לכולנו שנה אזרחית מוצלחת ומשגשגת לעסקינו, נקיה מקורונה ובטיחותית.

בברכה,
עו”ד ד”ר אופיר מילר
יו”ר הנהלת התאחדות האטרקציות בישראל

 עיתון IAAPA Funworld:

לקחים שנלמדו בעבור עתיד מלא תקווה

איך האטרקציות חוזרת לעצמן בעקבות המגפה

עיתון IAAPA Funworld:
לקחים שנלמדו בעבור עתיד מלא תקווה

איך האטרקציות חוזרת לעצמן בעקבות המגפה

מאת קית’ מילר, IAAPA Funworld, בתרגום מערכת מידעון התאחדות האטרקציות.

אין ספק שמרכיב אחד שהפך את מגיפת ה-COVID-19 לשונה לגמרי
מרוב האתגרים שעמם התמודדה תעשיית האטרקציות בעבר הוא שכל אזור בעולם, פלח תעשיה, אטרקציה, יצרן וספק הושפעו מאוד. Funworld שוחח עם כמה אטרקציות כדי לגלות כמה מהלקחים החשובים שהם למדו מ-COVID-19 ומה הם רואים ב-2022 ואילך.

“אני חושב שהלקח החשוב ביותר שהגיע מ-18 החודשים האחרונים, ועוד יותר מכך, הוא שכאשר מתרחש אירוע כלל עולמי כמו המגיפה הזו, כולם מושפעים עד היסוד”, אומר מריו ממון, יו”ר ונשיא פארק השעשועים Enchanted Kingdom. בסנטה רוזה, לגונה, הפיליפינים. “אף אחד לא פטור, במיוחד בענף כמו פנאי ושעשועים, שבו אנחנו תלויים בנוכחות אורחים ובניסיון”.

ממון משתף כי יש צורך משכנע לא רק לדאוג לאנשי צוות האטרקציות, גם כאשר אטרקציה לא פועלת, אלא גם להמשיך להכשיר אותם.
“במצב זה, תכנון הכשרת עובדים מתמשכת באה לידי ביטוי, כך שכאשר מגיעות התפטרויות ונשירות, ניתן למלא את חלל הכישורים והתפקידים בהקדם האפשרי”, אומר ממון. “חשוב מאוד להכשיר אנשים כדי שיוכלו להתערב בעת הצורך ולהפחית את הצורך לגייס ולהעסיק אנשים חדשים”.

מאט הלר, מייסד Performance Optimist Consulting, אומר שכעת ובשנים הבאות, שימור עובדים הוא יותר מסתם כסף.
“מעסיקים ימשכו וישמרו על הטובים ביותר, לא באמצעות בונוסים ותמריצים עסקיים, אלא בהיותם מקום בטוח שמטפח את הצרכים הרגשיים והאנושיים של העובדים שלהם”, אומר הלר. “כל עובד צריך להרגיש מוערך, בטוח וחלק ממשהו מיוחד.”
באשר לעובדים שאכן נשארו על הסיפון במהלך המגיפה, האטרקציות למדו שחשוב לא להעביד אותם יתר על המידה.

אל תגזים באפשרויות ההנחה (כדי להגדיל את הנוכחות)”, אומר אש סמארט, בעלים שותף וסגן מנהל ומנהל כספים ב-“Harbour Park”, שילוב של פארק קטן ומרכז בידור משפחתי בליטהמפטון, בריטניה. 

“התברר לנו שבימים שקטים מסוימים בשנה, אנחנו פועלים כשירות במחיר. זה איפשר מקום לתת לעובדים הקבועים שלנו יותר זמן מנוחה, כך שכאשר יגיע השיא באמת, הם יהיו רעננים יותר למשימה ויהיו בעלי איזון טוב יותר בין עבודה לחיים”.
הלר מהדהד את הערך של האסטרטגיה הזו.

“אטרקציות גילו שאי מתן הנחות למשיכת המונים עזר למנוע מהצוות שלהם לעבוד יתר על המידה, שיפר את ההיצע לאורחים והפחית את עלות התחזוקה של הציוד שלהם כי נעשה בו שימוש פחות”, אומר הלר.

במהלך המגיפה, רוב האטרקציות יכלו להיסגר כמעט לחלוטין כאשר הממשלות הורו לעשות זאת, ולחסוך בעלויות התפעול. עם זאת, גני חיות ואקווריומים לא יכלו. הם עדיין נשאו בהוצאות התפעול של הטיפול בבעלי החיים שלהם.

“דבר אחד שאישרנו במהלך המגיפה, יותר מאי פעם, הוא שאנחנו לא יכולים להפחית או להימנע מהוצאות מסוימות לא משנה מה”, אומר לואיס סוטו רנדון, מנכ”ל Zoologico Guadalajara במקסיקו.

“קיום קרן חירום הכרחי עבור העסקים והמוסדות שלנו כאחד. קרן המגירה שלנו הייתה משהו שמעולם לא חשבנו שנצטרך להשתמש בו, אבל היא הוכיחה את עצמה ככלי שלא יסולא בפז להישרדות העסק שלנו

כמו אטרקציות רבות, סילבר דולר סיטי בברנסון, מיזורי, ארצות הברית, מצא ערך רב בשימוש במערכת הזמנות לניהול נוכחות בשנת 2020 במהלך COVID-19, ונשיא הפארק בראד תומס רואה כיצד סילבר דולר סיטי תשתמש בה שוב בעתיד.

“זה יהיה כלי אסטרטגי חשוב לשנים הבאות, כאשר אנו מבקשים לנהל את היכולות שלנו בפארק וכאשר אנו מבקשים ללא הרף לשפר את חוויות האורחים שלנו”, אומר תומס.

אזור ספציפי אחד שבו “Harbour Park” זכה בשיעור יקר ערך היה עם אוכל ומשקאות. “המגיפה בעצם נתנה לנו דחיפה עצומה למקום שבו הלכנו על קצות האצבעות במשך שנים”, אומר סמארט. “קיצרנו באופן מסיבי את גדלי התפריט שלנו לרבי מכר בלבד. זה עזר להקל על כמה בעיות של מחסור בכוח אדם ולהקל על ההדרכה. כמו כן, זה הותיר לנו בסיס מצוין להתמקד בו, הוספת איכות לפריטים הללו והשגת רווחים טובים יותר”.

מדיה ומסחר מקוונים זוכים לערך גדול עוד יותר

מדיה חברתית ומסחר מקוון הם אזורים נפוצים המודגשים על ידי אטרקציות אלה כמי שמילאו תפקיד עצום ומורחב במהלך השבתות COVID-19.

“על אף שהייתה חשובה לפני המגפה, המדיה החברתית הפכה חשובה לנו עוד יותר בשנתיים האחרונות”, אומר תומס. “ראשית, הקהלים החברתיים שלנו היו צריכים חדשות מרעננות וחיוביות מ’העיר’ שהם אוהבים. שנית, הצלחנו להכריז על העדכונים התפעוליים שלנו בדרכים שלא יכולנו לעשות בעבר”.

ממון הרחיב את זה לעסקאות מקוונות.

“צריך לומר יותר על התבגרותם של מסחר ועסקים מקוונים?” ממון אומר. “לא רק שהוא יצר וייצר זרמי הכנסה חלופיים בזמנים אלו, אלא הוא גם יכול להפוך לתורם הכנסה מרכזי לפארק שלנו בכל מיני מצבים, בין אם הפארק פתוח ובין אם לא.”
במהלך ההשבתה של COVID-19 ב-“Zoologico Guadalajara”, המדיה החברתית הייתה יותר מסתם צינור מידע.

“טכנולוגיה ומדיה חברתית חיוניות כדי להתחבר ולתקשר עם האורחים שלנו ולשמור אותם קרוב, למרות המרחק או חוסר האפשרות לבקר באופן אישי”, אומר רנדון. “הקבלת צוהר דרך המדיה החברתית למה שהתרחש בגן החיות במהלך החודשים שסגרנו הגדילה את אמון האורחים שלנו בעבודתנו ואת המחויבות שלהם לבקר אותנו מחדש”.

מבט קדימה לשנת 2022 ואילך

מבט קדימה לשנת 2022 ואילך

מנהלי אטרקציות נותנים הצצה למה שהם רואים באטרקציות:

“אנחנו רואים עכשיו שלרוב המכריע של האורחים נוח, אמון נוצר, והחרדה של 2020 שוככת. אני חושב שהצלחת השקת החיסונים סיפקה זאת. הקיץ היה מוצלח. אנחנו משקיעים באטרקציית משחק מקורה חדשה לגמרי ובחדר מסיבות של SPI לשנת 2022.”

אש סמארט, בעלים משותף, משנה למנהל ומנהל כספים, “Harbour Park”

“אני מאמין שרמת ההתרגשות עדיין גבוהה מאוד, בדומה לרבעון הראשון שלנו השנה. למרות שאיום הנגיף נותר בעינו, ההזדמנות להתחסן מגבירה את רמת הביטחון של אנשים לצאת וליהנות מאטרקציות חוץ ובטוחות, ועל זה אנחנו מתבססים בחודשים ובשנים הקרובים”.

מריו ממון, יו”ר ונשיא, “Enchanted Kingdom

“מתוכננת לנו שנה מהנה ומרגשת לשנת 2022, ונראה שהציפייה מעט גבוהה יותר השנה, מכיוון שאנשים נרגשים לתכנן את התוכניות שלהם לשנת 22′. יש לנו גם תוכנית אסטרטגית תוססת עבור סילבר דולר סיטי. אנו צופים כי 10 השנים הבאות יהיו אחד העשורים המבריקים בהיסטוריה שלנו”.

 

בראד תומאס, נשיא, “Silver Dollar City”

הכתבה נלקחה מגיליון סיכום השנה של מגזין Funworld של התאחדות האטרקציות העולמית, IAAPA, ונעשתה בתרגום התאחדות האטרקציות בישראל. כל הזכויות שמורות למגזין Funworld, IAAPA. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגרי מידע, כל חלק שהוא המופיע בכתבה זו.

אנו מזמינים אתכם אל IAAPA EMEA לייב צ’ט: ניהול הון אנושי

מה החברה שלכם עושה כדי לשמור על מוטיבציה ומחויבות לארגון

ביום רביעי 19 בינואר 2022 בשעה 14:00 שעון ישראל, אנו מזמינים את כל אנשי מקצוע משאבי האנוש לשריין ביומנים שלהם שיחת ועידה של שעה אחת עם עמיתים בתעשייה מרחבי העולם.

 

ראיון סוף שנה:
מתכוננים לחורף בחרמון ובעמק הירדן

ראיון סוף שנה: מתכוננים לחורף בחרמון ובעמק הירדן

מאת מערכת מידעון התאחדות האטרקציות

החרמון

אתר החרמון 

רפאל נווה
בן 34
שלושה ילדים 
גר בנווה אטי”ב
מנכ”ל אתר החרמון. 

– מה קורה בעצם עכשיו באתר החרמון?

ראשית אציין כי אתר החרמון חוגג יובל מאז הקמתו בדיוק השנה, אז זו שנה מיוחדת עבורנו.

– מזל טוב! זה ראיון חגיגי אם כך.

תודה רבה! אז כפי שהתחלתי לומר, בחורף, האתר מחולק לשניים, אזור הגולשים ואיזור המבקרים. באזור הגולשים, כאשר יורד מספיק שלג ויש תנאי גלישה, ניתן לעשות סקי ולגלוש במורד ההר. כאשר יש שלג, אך אין מספיק תנאי גלישה, האתר עובד במתכונת מבקרים, עיקר הפעילות בחלקו השני היא רכבל המבקרים והאטרקציות שיש לנו כמו, מזחלות אקסטרים, סקייריידר, מזחלות שלג, ומבקרים אשר באים להנות מהשלג שיש. כאשר בתקופה זו אנחנו מעסיקים כ-300 עובדים. 

– באמת כולם מכירים את פעילות האתר בחורף, אך מה קורה באתר בקיץ?

אז האתר באמת פתוח בכל ימות השנה, כאשר תנאי מזג האוויר מאפשרים זאת.
בקיץ אנחנו עוברים למתכונת קצת שונה, בה אנחנו מפעילים את הרכבל כמובן, סיורים מודרכים בחינם, את האטרקציות שאנחנו מפעילים בחורף בתוספת לאבובי קיץ וקארטינג ואנחנו ממשיכים לפתח את פעיליות הקיץ בשנים האחרונות. ובתקופה זו אנו מעסיקים כ-30 עובדים 

– זה באמת מדהים לשמוע שאתם ממשכים להתפתח גם בימים אלו, כי אני יודע שהייתה לכם תקופה קצת לא נעימה בקורונה. 

כן, הכל התחיל בעצם במרץ 2020, כאשר היה עוד שלג והיינו יכולים להכניס מבקרים בתקופת חג הפסח, ואז יצאה ההודעה על הסגרים הראשונים, ומאז ועד הקיץ נמצאנו באי ודאות מתמדת כאשר כל פעם פתחו וסגרו ובעצם החלה פגיעה כלכלית מאוד קשה לאתר החרמון.
הדבר הוביל למלחמות אדירות עם משרד הבריאות. 

– מה היה היקף הפגיעה?

עשרות מיליוני שקלים. 

– ומה עשיתם?

לאחר שהוצאנו את מירב העובדים לחל”ת, ישבתי יחד עם הצוות המצומצם שלי והחלטנו על נוהל הפעלה של האתר בתקופת הקורונה, עוד לפני שקיבלנו הוראה על כך ממשרד הבריאות.
ראשית עברנו להגעה לאתר על בסיס הזמנות מראש, כמו כן דאגנו להעביר את הפעילות לתו הסגול בדומה לגנים הלאומיים. בנקודה זו ארצה להודות להתאחדות שפעלה המון על מנת להחריג את האטרקציות בשטחים הפתוחים מן התו הירוק לתו הסגול והביאה בעצם לחותמת סופית לחזרתנו לשגרת מבקרים תחת התו הסגול. וכך הפכנו לאחד מאתרי הסקי הבודדים בעולם שפתחו. 

– מה לגבי תיירות החוץ? גם לאחר המעבר מהתו הסגול, השמיים נשארו סגורים.

אז באמת לא הרבה יודעים, אבל אל אתר החרמון מגיעים עשרות אלפי תיירים, בעיקר אוונגליסיטים שעבורם זהו אחד המקומות הקדושים החשובים מחייו של ישו.  

– הפגיעה הייתה קשה?

אני חייב להודות שלמרות הפגיעה בתיירות החוץ, השנה, מאז חזרתנו לשגרה, תיירות הפנים מפצה ובגדול על תיירות החוץ. כאשר סגרו את השמים, הישראלים הגיעו לחרמון בהמוניהם.

– אז בנימה זו ארצה להודות לך זמנך ואאחל לכם חורף מוצלח באתר החרמון. 

תודה רבה! 

 

רוב רוי

רוב רוי

מעיין וגיא אלון 
ארבעה ילדים בני 16 – 24 וכלבה
גרים בקיבוץ אשדות
בעלים ומקימים של ‘רוב רוי’

– מה הסיפור מאחורי ‘רוב רוי’?

לאחר שלוש שנים בהם טיילנו בחו”ל, גיא ואני התלבטנו מה נעשה, תוך שאני למדתי ביוטכנולוגיה, גיא רכש את הסירות הראשונות, ומאז החלטנו ללכת על זה. זה היה בשנת 1993, והיום כבר 29 שנים שאנחנו מפעילים את רוב רוי בעמק הירדן. 

– איך נראה החורף אצלכם באתר? 

אנחנו ברוב רוי מאוד מיוחדים בענף, משום שאנחנו מפעילים את השיט לאורך כל ימות השנה כבר מעל לעשור. פעם היו אלו רק יוצאי ברית המועצות שהגיעו לשיט בחורף, אך כיום מגיעים אלינו מכל קצוות האוכלוסייה, משפחות וקבוצות. הירדן תמיד מלא ושקט ואין סכנה לשוט גם בחורף. 

– אבל רוב הפעילות שלכם היא בקיץ

נכון, לעומת 6 עובדים בתקופת החורף, בקיץ אנו מעסיקים כ-30 עובדים וזו התקופה העסוקה יותר מבחינתנו. כאשר אנחנו עובדים מול שתי קטגוריות, הראשונה, משפחות זוגות ופרטיים, אשר יכולים להגיע תמיד על בסיס מקום פנוי מ- 09:00-17:00. והשניה, היא קטגוריית הקבוצות ועבורם יש לנו מגוון פעיליות באתר, כאשר בעצם אנחנו דואגים לקבוצה מא’ עד ת’, ארוחות בוקר, פעילות הרפסודות שהיא פעילות הדגל שלנו לקבוצות המתאימה למבוגרים וגרסא נוספת לבני נוער, אשר אנו מפעילים אותה כבר מעל 25 שנה. השיט כולל פינוקים עם שוק צף, מסאז’ים, סדנאות שונות, סיורים רכובים בעמק הירדן ועוד ועוד. 

– כמה השפיעה עליכם הקורונה?

הקורונה תפסה אותנו קצת בשוק בתחילתה. תפס את כל מי שמתעסק בתיירות אחרי חורף לקראת קיץ, סגרו את פסח. מיד לקחנו הלוואה מהמדינה. החל ממאי ועד ספטמבר בשנה שעברה היה בוסט בכמות המגיעים, וזה נתן לנו מרווח נשימה לאחר אי הוודאות שנוצר.
לאורך התקופה עמדנו בכל הקריטריונים של התו הסגול ושמרנו על קפסולות בסירות. 

– מה לגבי תיירות החוץ?

אמנם מגיעים קבוצות של תיירים וקבוצות תגלית, שכבר לא מגיעים, אך תיירות הפנים פיצתה על כך בגדול. אנחנו לא יכולים להגיד שנפגענו מהקורונה. 

– אני שמח לשמוע. תודה רבה לך מעיין!

תודה לך!

Save The Date
האסיפה הכללית של התאחדות האטרקציות
2022

 

Save The Date
האסיפה הכללית של התאחדות האטרקציות 2022

 

עקב מגבלות ההתקהלות, ההגעה לאסיפה השנתית הנה בהרשמה מראש בלבד.